Lukuaika: < 1 minuutti

Stella Polaris: VAPPUFARSSI


Tapahtuman tiedot


Vappuaaton vauhdikkain show – improvisoitu VAPPUFARSSI Martinuksessa!

Stella Polaris saapuu viihdyttämään vappukansaa Kulttuuritalo Martinukseen vappuaattona 30.4. Esityksenä nähdään improvisoitu Vappufarssi, joka on yksi ryhmän suosituimpia tyylilajeja. Esityskokoonpanossa on mukana peräti kuusi näyttelijää, joten luvassa on menoa ja meininkiä, eikä vauhtia ja yllätyksiä puutu!

6 näyttelijää, muusikko ja valoimprovisoija luovat väliajallisen kokoillan näytelmän yleisön silmien edessä, jonka tapahtumat sijoittuvat vielä toistaiseksi tuntemattoman hotellin aulaan. Vieraiden välillä syntyy taatusti yllättäviä kohtaamisia, kenties vanhoja tuttuja tai uusia ihastuksiakin löytyy illan aikana. Improvisaatiossa kaikki on mahdollista, ja yleisö saa aina olla vaikuttamassa tarinan syntyyn.

Lavalla nähdään niin Putouksestakin tuttu Mikko Penttilä, näyttelijänä ja ohjaajana tunnettu Sari Siikander sekä Annika Poijärvi, Kaisa Kokko-Palmer, Elina Stirkkinen ja Miiko Toiviainen.

Herkullisen vappuaaton takaa Cafe Martinus! Osta herkullinen Show&Dinner -paketti ja nauti pöydän antimista ennen esitystä. Show&Dinner –lippuun sisältyy pääsylipun lisäksi vappuaaton buffet runsaine ruokineen Kulttuuritalo Martinuksen lämpiössä. Ennen esitystä tarjolla Show&Dinner -lipun ostaneille vappuaaton buffet runsaine valikoimineen klo 16.30 alkaen!

Vappuaaton Buffet Cafe Martinuksessa:
Pähkinäinen pasta-pestosalaatti Ve
Kirkas uuden sadon peruna-fenkolisalaatti Ve, G
Katkarapu-caesarsalaatti L, G (krutongit erikseen)
Yrttiöljyssä marinoitua kirsikkatomaattia ja -mozzarellaa L, G
Primavera-vesimelonisalaatti ja murennettua fetaa L, G
Savutofua, punajuurihummusta ja rucolaa Ve, G
Valkosipuli-limemarinoitua broilerin rintaa, persillade L, G
Possupastramia alla tonnato L, G
Cocktail- choritzopyörykät, mansikka-aioli L, G (saatavilla vegaanisena)
Maalaispatonkia & savupaprika tuorejuustoa L, G ja hummusta Ve, G

Pienet rahkamunkit
Vaahtokarkkeja